ПЛОШЧА

ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

12-00 – 12-15 – «ВІВАТ, КІРМАШ!»

Тэатралізаванае прадстаўленне (з удзелам шоу-цэнтра Уладзіміра Кустава, г. Мінск)

12-20 – 13-00 –  ансамбль народнай музыкі і песні “Купалінка”,  г. Мінск

13-00 – 14-20 – цыганскае шоу “Очи черные”,  г. Мінск

14-20 – 14-30 – «КІРМАШОВЫЯ КОНКУРСЫ»

Падвядзенне вынікаў конкурсаў: на лепшы касцюміраваны  калектыў, на лепшую пляцоўку сельскагаспадарчых  арганізацый і сельскіх Саветаў “Кірмашовы падворак”,  на лепшую прэзентацыю аграсядзіб і пляцовак прадстаўнікоў сярэдняга і малога бізнэсy, лепшы каравай, лепшае афармленне балконаў,  лепшую работу дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва на тэму кірмашу.

ЦЭНТРАЛЬНЫ  СКВЕР

РАМЕСНАЯ ПЛЯЦОЎКА

12-00 – 18-00 – «КІРМАШ РАМЁСТВАЎ»

 Падворкі раённых Дамоў рамёстваў, народных майстроў, майстар-класы

 

ВУЛІЦЫ САВЕЦКАЯ, АКАДЭМІКА  ЖЭБРАКА, ПАРКАВАЯ

 ГАНДЛЁВАЯ ПЛЯЦОЎКА

12-0024-00 – «КІРМАШОВЫ КУФАР”

 Гандлёвыя рады, прыватны гандаль

 

ВУЛІЦА САВЕЦКАЯ (ДА РДК)

ПЛЯЦОЎКА         ПРАДПРЫМАЛЬНІЦКАЯ

12-00 – 21-00 – «ГАСЦІННА ЗАПРАШАЕМ!»

Прэзентацыя аграсядзіб і пляцовак прадстаўнікоў сярэдняга і малога бізнесу

 

ВУЛІЦА ПЕРАМОГІ

СЕЛЬСКАГАСПАДАРЧАЯ ПЛЯЦОЎКА

12-00 – 21-00 – «КІРМАШОВЫЯ СУСТРЭЧЫ»

Падворкі сельскагаспадарчых арганізацый

12-00 – 21-00 – «ЭХ, ПРАКАЧУ!»

Падарожжа на брычках, павозках

12-00 – 16-30 – “ПАДКОВА”

Выстава ў гонар коней

14-30 – 15-00 – “ЗВІНЯЦЬ ЗВОНЧЫКІ!”

Конкурс на лепшую конную павозку

 

ПАРКАВАЯ ЗОНА

 КОННАЯ ПЛЯЦОЎКА

 

14-00 – 16-00 – ВЫСТАВА І  І ПРОДАЖ КОНЕЙ

 

15-00 – 15-30 – КОННА-СПАРТЫЎНАЕ ШОУ

Выступленні конна-спартыўных школ

Катанне на конях

 

КАЛЯ КУЛЬТУРНА-ЗАБАЎЛЯЛЬНАГА ЦЭНТРА “ФЕЕРЫЯ”

МАСТАЦКАЯ ПЛЯЦОЎКА

12-00 – 18-00 – “СКАРБОНКА ТАЛЕНТАЎ”

Выстава выяўленчага, дэкаратыўна-прыкладнога і фотамастацтва

 

ЛЕТНЯЯ ЭСТРАДА

ТВОРЧАЯ ПЛЯЦОЎКА

15-30 – 16-30“КІРМАШОВАЯ ІМПРЭЗА”

Выступленне народнага ансамбля “Каллаж”, танцавальных калектываў  ДШМ, г.п. Зэльва

16-30 17-00 – “ФаСонШоу” - прадстаўленне тэатра звяроў

17-00 – 18-00 – «КІРМАШОВЫ  ЦУД»

Конкурс  на лепшы стылізаваны касцюм

 

ПЛОШЧА

ЦЭНТРАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

18-00 – 19-10 – “КІРМАШОВЫЯ ЗАБАВЫ”:

 - міжнародная матчавая сустрэча “Усход-Захад” паміж зборнымі камандамі Беларусі і Латвіі па каратэ

 - сумо па-местачковаму

19-10 – 19-20 – падвядзенне вынікаў конкурса на лепшы стылізаваны касцюм, на лепшую фотакартку і лепшы відэасюжэт на тэму “Ганненскі кірмаш”

19-20 – 22-00  – “КІРМАШОВЫ ПАДАРУНАК”

 Эстрадны канцэрт з удзелам  Уладзіміра Ухцінскага, Гарэм-шоу, Іскуі Абалян

 22-00 – 22-10 – “БЫВАЙ, КІРМАШ!

Закрыццё свята

 22-15 – 22-30 – тэатралізаванае шэсце да вадасховішча

                                              

ВАДАСХОВІШЧА

                                             ПЛЯЦОЎКА  ФЕЕРЫЧНАЯ

22-30 – 23-00 – ВОГНЕВАЕ І ВОДНА-СВЕТЛАВОЕ ШОУ, ФЕЕРВЕРК

 

 

РАЁННЫ ДОМ КУЛЬТУРЫ

ТАНЦАВАЛЬНАЯ ПЛЯЦОЎКА

24-0004-00 –«КІРМАШОВАЕ ДЫСКА»

Светадыёдна-лазерна-танцавальнае шоу (кошт білету – 50 000 руб.)

 

АРГАНІЗАТАРЫ СВЯТА МАЮЦЬ ПРАВА НА ЎНЯСЕННЕ ЗМЯНЕННЯЎ У ПРАГРАМУ